Stajlarım işi hızlı kavramamı sağladı

1 Ağustos, 2023

Norm Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Uysal, 1984'te İzmir'de doğdu. İzmir Amerikan Lisesi'nden mezun oldu.

İlkokul birinci sınıftan itibaren yaz aylarında İngiltere, İsviçre ve Amerika gibi ülkelerde yaz okullarına katılan Uysal, aynı dönemlerde Türkiye’de olduğu zamanlarda fabrikada staj yaparak yabancı dil öğrenimine odaklandı. Staj sürecinde üretim gibi çeşitli fonksiyonlarda görev aldı. Michigan State University ekonomi bölümü mezunu olan Uysal, 2009 yılında mezuniyetinin ardından aile şirketine katıldığını ve öğrencilik yıllarında yaptığı üretim ağırlıklı stajların işleri daha hızlı kavramasına yardımcı olduğunu söylüyor. Uysal, “Aile şirketinde çalışmanın en büyük avantajı, tecrübe ve deneyim aktarımları. Ancak bunun yanında bazı değişim ve dönüşüm konularında yaşanan zorluklar da oldu” diyor.

 

“EN ÖNEMLİ GÜNDEM, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK”

 

Uysal’ın işindeki en önemli gündem maddeleri sürdürülebilirlik, insan kaynakları süreçleri, organizasyon, para yönetimi, teknoloji ve dijitalleşme olarak sıralanıyor. 2019 yılının son çeyreğinde CEO olarak görevine başladığından beri öncelikli konusu, sürdürülebilirlik. 2020 yılında sürdürülebilirlik raporlarını yayımlamaya başladıklarını söyleyen Uysal, “Sektörel önceliklerimizde ise lokomotif işimiz olan bağlantı elemanlarında yeni coğrafyalarda yapılacak yeni yatırımlarımızla birlikte teknoloji ve dijitalleşmeyi doğru kullanarak rekabetçiliğimizi ve sürdürülebilirliğimizi devam ettirmek. Bunun yanında yeni sektörlerde yatırımlarımızı devam ettirip holding gelir kaynaklarının risk yönetimini doğru yapmanın işimize daha da değer katacağını düşünüyoruz” diyor.

 

Haber Detay

Kaydır