NORM’DA HAYAT

Geleceğe Birlikte

Sürekli gelişimin iyileştirici gücüne inanıyor, bildik kalıpları yıkarak, bütünsel kalite için farklı olanın peşine düşüyoruz. Bugünün aklı ile yarım asırlık deneyimimizi birleştiriyor, geleceğe emin adımlarla yürüyoruz.

Norm Kariyer

Norm Mesleki Eğitim Merkezi

Sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek ve farklı nedenlerle öğrenimine devam edemeyen gençlere mesleki beceriler kazandırmak amacıyla İzmir’de 2007 yılında ve Salihli’de 2015 yılında kurulan Çıraklık Eğitim Merkez’lerinden bugüne kadar 140 öğrenci mezun oldu. İzmir lokasyonunda 48%, Salihli lokasyonunda 75% mezun istihdam edilmiştir. 2021 yılında toplam 104 öğrencinin öğrenim gördüğü Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğrenciler; öğretmenleri, yöneticileri ve aileleri ile birlikte yakından takip ediliyor. Öğrencilerin mevcut müfredatlarına ek olarak, yaşama hazırlamak adına teknik ve kişisel gelişim alanlarında ilave programlar ile gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Norm Mühendislik Akademisi

Norm Holding bünyesinde üretim, kalite, AR-GE ve tedarik zinciri fonksiyonlarında görev alan çalışanlarımızın, süreçlere ilişkin bilgilerini tazelemek, üretim süreçlerinde bütünü görmelerini sağlamak amacıyla 2019 yılında Mühendislik Gelişim Akademisi'ni tasarladık. Mühendislik Gelişim Akademisi'nde teknik eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim ve finansal gelişim eğitimleri de yer alıyor.

Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

2014 yılında, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından Norm Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nedim Uysal’ın adının verildiği “Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” kurulmuştur. Sanayi gelişimine yön verecek mühendisler yetiştirmektedir.

Öğrenciler, teknolojiyle donatılmış atölye, laboratuvar ve 24 kişilik tam donanımlı dersliklerde %100 burslu öğrenim görmektedir.

ENLider Sensin

Çalışanlarıyla birlikte büyüyen, mükemmelliğin peşinde koşan global bir şirket olma yolunda ilerlerken; işimize ve insan kaynağımıza en verimli şekilde liderlik etmek, kurumsal değerlerimizi yaşatan liderlerimizin liderlik becerilerini güçlendirmek, Norm Holding olarak iş hedeflerimize ve stratejilerimize ulaşmada ortak bir liderlik yaklaşımının sergilenmesini sağlamak amacıyla, 2020 yılında ENLiderSensin Liderlik Gelişim Programı’nı tasarladık. Norm Holding’in tüm yöneticilerini kapsayan programı liderlik gücümüze güç katarak devam ediyor.

Norm Akademi

Kariyerine Yön Ver

Holding firmalarımızdaki açık pozisyonlarımızı tüm çalışanlarımıza “Kariyerine Yön Ver” iç ilan sistemi ile duyuruyor ve açık pozisyonların doldurulmasında çalışanlarımıza öncelik veriyoruz. Bu uygulama ile çalışanlarımıza kariyerlerinde etkin rol oynama ve kariyer gelişimlerine yön verme fırsatı sunuyoruz.

DigiConnect

Online öğrenme ve gelişim programı olan “DigiConnect”i, 2020 ve 2021 yıllarında yaz dönemi ve uzun dönem olmak üzere 4 program olarak hayata geçirdik. Bu program ile; proje yönetimi, Norm Holding Liderleri ile deneyim paylaşımları, vizyoner sohbetler, online eğitimler ve departman oryantasyonları ile öğrencilerin dijital platformları kullanarak profesyonel hayata yönelik beceriler kazanmaları, kişisel ve kariyer gelişimleri için fırsatlar sunulmasını amaçladık.

DigiCampus

Üniversite öğrencilerine yönelik olan DigiCampus’ü, Norm Holding Dijital Kariyer günü etkinliği olarak hayata geçirdik. Çeşitli fonksiyonlardaki Norm Holding yöneticileriyle bir araya gelmelerine imkan sağlayan ve İnsan Kaynakları Departmanı ile online mülakat simülasyonlarından oluşan programın tasarım aşamasını 2020 yılında tamamladık ve 2021 yılında hayata geçirdik. Bu sayede, genç yeteneklerin iş hayatını yakından tanımaları, güncel trendleri öğrenmeleri, kariyer ve gelişim fırsatları hakkında merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulabilmeleri ve profesyonel bir mülakat deneyimi edinmelerini hedefliyoruz.

Norm Mentor

NorMentor Programı ile Norm Holding’in geleceğe yönelik stratejilerine ve hedeflerine ulaşmasını, çalışanlarımızın ise bugünün yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanarak kendilerini geliştirmesini amaçlıyoruz. Birbirinden öğrenmenin gücüne inanarak 2019 yılında ilk kez uygulamaya başlattığımız ve 2020 yılında tamamladığımız NorMentor programına ilk yıl farklı şirket ve departmanlardan 12 üst düzey yönetici mentor ve 12 çalışan menti olarak dahil oldu. 1 yıl süren programda mentor ve mentiler’i kendileri için hazırlanan eğitimler, makaleler, kitaplar ve gelişim rehberleri ile destekledik. Norm Holding yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanarak çalışanların geliştirilmesi, birbirinden öğrenme kültürünün oluşturulması amacıyla her yıl düzenlenen mentorluk programımızda 12 menti programını tamamlamış olup halen 35 menti ve 30 mentorun gelişim yolculuğu devam etmektedir.

Kaydır