İş Dünyası Dijital Dönüşüme Odaklandı

15 Şubat, 2024

Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde gerçekleştirilen panellerde, işletmelerde dijital dönüşüm, verinin yolculuğu, yapay zekanın kurumlara etkisi ve siber güvenlik konuları tartışıldı.

İş dünyası dijital dönüşüme odaklandı.

 
Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ile Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD), ‘Yapay Zeka ile Akıllı Yarınlar’ sloganıyla Dijital Dönüşüm Zirvesi düzenledi. Zirvede açılışın ardından ‘İşletmelerde Dijital Dönüşüm Araçları ile Verimlilik Artışı’, ‘Yapay Zekanın Ulusal ve Global Gelişimi’, ‘Dijital Riskler’ ve ‘İyi Uygulama Örnekleri ve Öneriler’ başlıklı 4 panel gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen panellerde, işletmelerde dijital dönüşüm, verinin yolculuğu, yapay zekanın kurumlara etkisi ve siber güvenlik konuları masaya yatırıldı.
 

İşletmelerde dijital dönüşüm araçları masaya yatırıldı

 
Açılış sonrasında ‘İşletmelerde Dijital Dönüşüm Araçları ile Verimlilik Artışı’ başlıklı panel gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Norm Digital Genel Müdürü Erkan Yeniçare’nin yaptığı panelde, Baknet Genel Müdürü Fatih Güllükaya, Niso Yazılım Teknolojileri Anonim Şirketi İş Birimi Direktörü Gökhan Bingöl ve Maxion Dijital Dönüşüm Direktörü Murat Ateş konuştu.

 

Güllükaya: Dijital dönüşümle verimlilik arttı

 

Dijital dönüşüm araçları ile verimliliklerinin arttığını dile getiren Güllükaya, “2019 yılında çalışanlarımız için daha az katma değerli olan işleri onlardan alıp robotlara yaptırdık. Bu şekilde verimliliği artırdık. 60 sürecimizi robotlar tarafından sağladık. Bunlar arasında müşteriden gelen siparişler, faturalar, üretim planları, raporlar, muhasebe bilgileri, bazı araştırmalar yer alıyor. Pandemide insanın dönüşümü söz konusu oldu. Pandemide artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak mühendis ve teknisyenlerimiz ile bu süreci ayarlayıp hayata geçirdik. Bakım süreçlerinde yararlanıyoruz. 2022’de dijital dönüşüm yol haritamızı oluşturduk. Dikey ve yatay entegrasyonda nelere yapacağımıza karar verdik. Devam ediyoruz. Zaman ve verim kaybını bu sistemlerle ortadan kaldırdık” ifadelerini kullandı.

 

Haber Detay

Kaydır