YARIM ASIRLIK NORM

8 Ağustos, 2022

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Norm Holding'in bundan tam 49 yıl önce çift vuruşlu bir makine ile başlayan yolculuğu, bugün 50'nin üzerinde ülkeye gerçekleştirilen ihracat ile Dünya çapında bir marka olarak başarılarla dolu bir konuma ulaşmış durumda.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Norm Holding’in bundan tam 49 yıl önce çift vuruşlu bir makine ile başlayan yolculuğu, bugün 50’nin üzerinde ülkeye gerçekleştirilen ihracat ile Dünya çapında bir marka olarak başarılarla dolu bir konuma ulaşmış durumda. 3500’den fazla çalışan, 4’ü yurt dışında olmak üzere toplam 20 şirket ve 12 üretim merkezi ile ulusal ve uluslararası pazarlarda otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, teknoloji, mobilya, İnşaat ve makine sektörlerinde faaliyet gösteren Norm Holding; bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk 5, Dünya’da ise ilk 12 içinde yer alıyor.
 
100 YILLIK CUMHURİYETİN 50 YILLIK GURURU
 
Paydaşlarına değer yaratan, her zaman güvenilen ve tercih edilen küresel çözüm ortağı olma vizyonuyla çalışanları ile birlikte daima en iyiye ulaşmayı misyon edinen Norm Holding, Türk sanayiine kattığı değer ve topluma gösterdiği saygı ile büyümeye devam ederken Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında, 50’ncl yaşına adım atacak olmanın gururunu yaşıyor.
 
SANAYİNİN KALBİNDE ÜRETİME BAŞLADI
 
1973 yılında başlayan yolculuk, şu an faaliyette olan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndekİ yeni ve modern tesislere geçilmesiyle önemli bir ivme kazandı. 1982’de pazarlama markası olarak Standart Cıvata’nın kurulması ve 1996 yılında somun üretimi için ayrı bir tesis olarak Norm Somun’un kurulması ile devam eden yolculuk, 1998 yılında da Uysal Makine adıyla kaplama tesisinin kurulmasına vesile oldu. 2000-2010 yılları arasında otomotiv sanayiinin kalbi Bursa’da Norm Bursa, Türkiye pazarının kalbi İstanbul’da ise Best Kale Cıvata pazarlama şirketlerinin ardından Norm Sanat ve İzmir Norm Mesleki Eğitim Birimi faaliyetlerine başladı.
 
Haber Detay
 
Haber Detay
 

Kaydır