NORM HOLDİNG Geleceğin Sürdürülebilir Dünyasını Tasarlıyor

1 Ağustos, 2023

Sürdürülebilir yarınlar için "Geleceğe Değer" anlayışıyla hareket eden Norm Holding, sera gazı emisyonlarını 2050 yılında sıfırlamak için yol haritalarına bağlı olarak, 21'i yurt içi, 4'ü yurt dışı olmak üzere toplam 25 yerleşkede ve 13 şirketinde çalışma başlattı.

Öte yandan enerji verimliliğini artırmaya ve yenilenebilir enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanmaya odaklanan Norm Holding GES Projesi için 235 Milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

 
Ege Bölgesi ve Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında öne çıkan ve bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk beş içinde bulunan Norm Holding, alternatif temiz enerji kaynakları ile çevreci yaklaşım doğrultusunda yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Norm Holding 235 Milyon liralık yatırım yapacağı Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi için hazırlıklara başladı. Projeye ait Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na sunuldu, Bakanlık ÇED sürecini başlattı. Proje, Manisa Salihli’de hayata geçirilecek ve kurulacak tesisin gücü 12,5 MWe olacak.

 

Haber Detay

Kaydır