İZMİR İLE SALİHLİ ARASINDA KARDEŞ OKUL KÖPRÜSÜ KURULDU

17 Haziran, 2022

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kardeş okul köprüsü kuruldu. İki okul arasında bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak.

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kardeş okul köprüsü kuruldu. İki okul arasında bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak.
 
İzmir ile Salihli’deki mesleki ve teknik liseleri arasında sinerji oluşturuldu. Dünya çapında bir marka haline gelen bağlantı elemanları üreticisi Norm Cıvata’mn kurucusu Nedim Uysal’ın ismi verildiği Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Salilıli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kardeş okul köprüsü kuruldu. İki okul arasında kurulan kardeşlik köprüsü çerçevesinde ilk ziyaret Atatürk OSB’deki Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘ndc gerçekleştirildi. Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri İzmir Çiğli’deki okula giderek üstün teknolojik imkânlara ve modern laboratuvar ile atölyelere sahip olan Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
 
Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, Salihli’den gelen heyet ile bizzat ilgilenerek, Nedim Uysal lisesinin ,’«4 imkânları ve sunulan eğitim hakkında detaylı bilgiler sundu.
 
1969 yılında kurulan ve 9 bölümde bin 300 öğrencinin eğitim gördüğü Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, iki yıl önce proje okulu ilan edilerek, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Salihli Ticaret Borsası’nın da yürütme kurulunda yer aldığı özel bir statüye kavuştu.
 
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ve Norm Holding’in de destekleriyle yeni atölyelere kavuşan ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın projeleriyle mevcut atölyeleri yenilenen Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son yıllarda seçkin okullar arasına girmeyi başardı.
 
Haber Detay

Kaydır