Endüstri 4.0 Çağını Yenilikçi Robotik Otomasyon Çözümleri Şekillendiriyor

1 Haziran, 2024

İnovasyon ve dijital dönüşümün, geniş bir yelpazedeki endüstrileri etkilediği gibi, üretim sektörü üzerinde de derin ve dönüştürücü etkilere sahip olduğunu söyleyen NRM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Döker Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu yeni dönemin yenilikçi robotik otomasyon çözümleriyle şekillendiğini açıkladı.

İnovasyon ve dijital dönüşümün, geniş bir yelpazedeki endüstrileri etkilediği gibi, üretim sektörü üzerinde de derin ve dönüştürücü etkilere sahip olduğunu söyleyen NRM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Döker Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu yeni dönemin yenilikçi robotik otomasyon çözümleriyle şekillendiğini açıkladı. İmalat sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar için robotik otomasyon sistemleri üreten bir teknoloji firması olan NRM Mühendislik, Norm Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor.

 

Sanayi devriminin ardından, üretim sektörünün en büyük dönüşüm sürecini yaşadığını belirten NRM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Döker “Bu süreç, teknolojinin ve dijitalleşmenin öncülük ettiği temel kavramlarla tanımlanıyor. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu yeni dönem, üretim süreçlerinin dijitalleşmesi, nesnelerin interneti, veri analitiği, büyük veri, yapay zekâ ve robotik teknolojiler gibi çeşitli kavramlarla şekilleniyor. Bu yenilikçi kavramlar, üretim süreçlerinin daha hızlı, daha verimli ve daha az hata ile gerçekleşmesine olanak tanırken, insanlarla makineler arasındaki etkileşimi de artırıyor. Bu teknolojik uygulamaları başarıyla benimseyen fabrikalar, ‘akıllı fabrika’ olarak nitelendiriliyor ve sektörde yeni bir standardı temsil ediyor.” dedi.

 

Haber Detay

Kaydır