EKLEMELİ TEKNOLOJİDE YENİ NESİL ÜRETİM

22 Nisan, 2023

NORM Additive İş Birimi Direktörü Cenk Kılıçaslan, eklemeli imalat teknolojisini yöntemi tasarımdaki esneklik ve çoklu malzemeden oluşan parçaların imal edilebilmesini mümkün kılan bir üretim yöntemi olduğunu açıkladı.

NORM Additive İş Birimi Direktörü Cenk Kılıçaslan, eklemeli imalat teknolojisini yöntemi tasarımdaki esneklik ve çoklu malzemeden oluşan parçaların imal edilebilmesini mümkün kılan bir üretim yöntemi olduğunu açıkladı. Eklemeli imalat teknolojisinin geleceğin esnek üretim metotlarından biri olarak gösterildiğini dile getiren Kılıçaslan, şöyle devam etti:

 

MÜHENDİSLİK YETENEĞİ

 

“Norm Additive ile uzun yıllardır belirli geometrik kısıtlamalar altında üretilmekte olan veya üretilmesi mümkün olmayan, ancak tasarımsal düzenlemelerle eklemeli imalat yöntemi sayesinde üretilmeye uygun hale getirilebilecek parçaların üretilmesini amaçlıyoruz. Verimi artırmak, hammadde kullanımım azaltmak, düşük adetli özel parçaların maliyet avantajlı olarak üretimini sağlamak, üretim ve tedarik sürelerini kısaltmak, ülkemize eklemeli imalat teknolojileri alanında ulusal bir üretim ve mühendislik yeteneği kazandırmak başlıca hedeflerimiz arasında.”

 

Haber Detay

Kaydır