DigiConnect Eğitim Programı Bugün Başlıyor!

22 Haziran, 2020

Norm Holding İnsan Kaynakları Direktörü Filiz Ergin, Covid-19 dönemi dijital platformda yapılacak olan eğitim programımız DigiConnect ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Norm Holding İnsan Kaynakları Direktörü Filiz Ergin, Covid-19 dönemi dijital platformda yapılacak olan eğitim programımız DigiConnect ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

 

Keyifli okumalar!

 

 

  • DigiConnect projesi ile neler hedefliyoruz?

 

Her yıl üniversite – sanayi işbirliği kapsamında üniversite öğrencilerine staj imkânı sağlarken, COVID-19 ile beraber değişen koşullara paralel olarak biz de staj programımızı kesintiye uğratmamak adına dijital platforma taşıdık. DigiConnect markası ile yola çıktığımız gelişim programında öğrencilerin fiziksel olarak şirkete gelmeden dijital platformları kullanarak profesyonel hayata yönelik beceriler kazanmalarını, kişisel ve kariyer gelişimleri için bir fırsat sunmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra, Norm Holding şirketlerindeki iş olanaklarından öncelikli olarak yararlanabilecekleri bir etkileşim ağını yaratmayı ve sürdürmeyi de hedefliyoruz.

 

  • Programın içeriği hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

 

Programın temeli tamamen üniversite öğrencilerinin iş hayatını deneyimleyip, gerekli beceri ve yetkinlikleri kazanmalarına dayanmakta olup; proje yönetimi, yönetici (Pusula) görüşmeleri ve online eğitimler olmak üzere üç model üzerine kurgulanmıştır. 2 ay boyunca öğrenciler, proje çalışmalarıyla şirketimizin mevcut ihtiyaçlarına çözüm üretecekler ve dijital eğitimler ile kariyer gelişimlerini sağlayabilecekler. Yönetici (Pusula) görüşmeleri ile daha önce gerçekleşen staj programlarından farklı olarak, üst düzey yöneticilerle online olarak bir araya gelecekleri, vizyoner sohbetler ile sektörde alanında profesyonel kişilerin bakış açılarından ve deneyimlerinden faydalanabilecekleri ve kurumumuzu yakından tanıyabilecekleri bir program olacak.

 

 

  • DigiConnect tamamlandığında, katılımcılar ne gibi kazanımlar elde edecek?

 

Bu programın sonunda katılımcıların kazanımları; iş hayatında yol gösterici bilgi ve beceriler kazanmaları, üst düzey yöneticilerin deneyimlerinden ilham alıp kariyer gelişimlerini şekillendirmeleri ve CV’lerinde fark yaratacak bir deneyim yaşamalarıdır. Öğrenciler online platformlarda çalışma yeteneği kazanarak inovasyon, yaratıcılık, dijital proje yönetimi gibi yetkinliklerini geliştirecek ve dijitalleşen dünyada onları bir adım öne çıkaracak donanıma sahip olacaklar. Katılımcıların, kendilerini tanıtma ve potansiyellerini öne çıkararak; Amerika, Almanya, Fransa ve Polonya’da da şirketleri bulunan Norm Holding’de açılacak pozisyonlar için öncelikli olarak değerlendirilme fırsatı yakalayacaklardır.

 

 

  • Programın devamı veya benzer dijital içerikler planlanıyor mu?

 

Tüm program süresi boyunca öğrencilerden alınacak geri bildirimlerle ve program sonunda uygulanacak değerlendirme anketleriyle içeriğini daha fazla zenginleştireceğimiz, başvuru değerlendirme aşamasından eğitimin bitimine kadar olan tüm süreçleri dijital araçlardan oluşan DigiConnect Programına devam etmeyi planlıyoruz. Dijital platformların avantajını kullanarak gelecekte, sadece Türkiye’deki değil yurtdışındaki genç yeteneklerle de bir araya gelmeyi hedefliyoruz.

 

Kaydır