CFO’ların Dijital Ajandası

1 Haziran, 2023

Bağlantı elemanları (Cıvata-Somun-Vida-Rondela) grubunun çatı markası Norm Fasteners olarak; yüksek üretim kapasitemiz ile tasarım, kalıp, kaplama, sıcak dövme alanlarında in-house üretim yapıyoruz. Bunun yanı sıra ABD’den Çin’e uzanan geniş lojistik ağı, güçlü Ar-Ge çalışmaları ile sektörün lideriyiz.

Bağlantı elemanları dışında pazarlama ve ticaret, teknoloji, eklemeli imalat, kalıp ve sac şekillendirme, kimya ve makine gibi alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl birçok şirket gibi çeşitli finansal değişkenler ve regülasyonlar ile karşı karşıya kaldık. Nakit akışı yönetmek, bu yılın en önemli konularının başında geldi. Nakit akışı, artık anlık kararlar ve proaktif yaklaşımlar ile yönetilebiliyor. Böyle bir ortamda finansal planlama, veri odaklı kararlar alma ve iş ortamındaki değişikliklere hızlı bir şekilde yanıt verme ile mümkün hale geliyor. Bu nedenle teknolojinin desteğiyle, mali işlerde gittikçe daha fazla analiz odaklı yapıya geçtik.
 

Maliyet yönetimi her zaman gündemimizde ve önemi hiçbir zaman azalmayacak. Holding olarak güçlü bir SAP kullanıcıyız. Başta “birim maliyet” olmak üzere maliyet yapımızı ve değişkenliklerini görebileceğimiz bir kurgumuz var. Ayrıca bütçe planlaması ve buna uyulması da tüm birimlerimizin önceliğinde. Bütçe üzerinde senaryolar ve simülasyonlar geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Bu sayede geçmiş datayı analiz etmenin ötesinde gelecekte oluşabilecek durumumuzu ölçebiliyoruz.

 

Haber Detay

Kaydır