Sanayide iş gücü açığına Norm Holding’den destek

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen bağlantı elemanları üreticisi Norm Holding, eğitime destek yatırımlarını sürdürüyor. 2007 yılında Manisa Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde Norm Salihli Mesleki Eğitim Birimi’nin açılışını gerçekleştiren Norm Holding, şimdi de okulun atölyelerini yeniledi. 1300 öğrencisi olan okul, sanayinin ihtiyacı olan öğrenciler yetiştiriyor.
 
Dünyanın önde gelen firmalarından ve Türkiye’nin sektör lideri olan Norm Holding, eğitime yaptığı destek ve yatırımlarla da geleceğe katkıda bulunurken, sanayinin ihtiyacı olan iş gücüne de destek oluyor. 2007 yılında Manisa Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde Norm Salihli Mesleki Eğitim Birimi’nin açılışını gerçekleştiren Norm Holding, şimdi de Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölyelerinin yenilenmesine destek oldu.
 
Norm Holding olarak önce insan felsefesini benimsediklerini ve önemsediklerini belirten Norm Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Nedim Uysal, “Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin atölyelerini yenilemekten dolayı çok mutluyuz. 2007 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesi’nde kurulan İzmir Norm Mesleki Eğitim Birimi’nde bugüne kadar 105 başarılı öğrenciyi iş hayatına başlattık. Öğrencilerimiz kadrolu olarak Norm Fasteners, Norm Fasteners Somun, Norm Tooling, ZF Lemförder, Senkromenç Sanayi, Arcan Makine, Lahör Asansör, Telma ve Üstün İş Pompa’da çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Mesleki eğitim; öğrencilerimizin hayata tutunmalarını sağlayarak, teknik eleman olarak nitelikli iş gücünün yetişmesine olanak sağlıyor. Öğrenciler tohum olarak birimlere kayıt yaptırıyorlar ve filizler olarak mezun oluyorlar. İş yerlerinde çalışmaya başladıklarında meyve veren ağaçlar olarak hem teori hem de pratikte yetkinleşmiş oluyorlar. Başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere; bizlere bu Projede inanan, güvenen, destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Onlar bizlere, bizler de öğrencilerimize inanıyor ve güveniyoruz, tahsillerini tamamlayarak kendilerini kadrolu çalışanlarımız olarak aramızda görmek istiyoruz. Norm Holding olarak eğitime desteğimizi her zaman sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Norm Holding Hakkında: Norm Holding Hakkında: Norm Holding 1973 yılında çift vuruşlu bir makine ile başlayan yolculuğunu, bugün dünya ile rekabet eden, kaliteden ödün vermeyerek gelişen, teknoloji ile üreten, başarılar ve ödüllerle dolu bir vizyona dönüştürdü. Lokomotif gücü olan bağlantı elemanları sektöründe; üretim kapasitesi, kalitesi ve değerleri üzerine inşa ettiği yenilikçi insan kaynakları perspektifiyle ve her geçen yıl geliştirdiği teknolojisiyle Türkiye’nin lider kuruluşu olmayı başardı. 4000’e yakın çalışan, 7’si yurt dışında olmak üzere toplam 23 şirket, 12 üretim merkezi, 14 lojistik merkezi ve 4 adet AR-GE merkezi ile ulusal ve uluslararası pazarlarda, otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, teknoloji, mobilya, inşaat ve makine sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Norm Holding 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yaparken, bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk 5, dünyada ise ilk 12’nin içerisindedir.

Kaydır