ReNorm ile gençler anlatacak liderler dinleyecek

Y jenerasyonu ile önceki kuşak yöneticileri bir araya getirerek bilgi paylaşımları ile sinerji yaratmayı hedefleyen Norm Holding’in, tersine mentorluk çalışması olan ReNorm ile gençler konuşup, anlatacak, deneyimli liderler ise gençleri dinleyecek ve notlarını alacak.
 
Tersine mentorluk, son yıllarda bilinen bire bir mentorluk programlarının aksine nesiller arası etkileşimi arttırmayı hedefleyen bir gelişim programı olarak öne çıkıyor. Norm Holding’in, tersine mentorluk çalışması ile gençler konuşup, anlatırken, deneyimli liderler de gençleri dinleyerek notlarını alacaklar.
 
1990 sonrası doğumlu, araştırmacı, yaratıcı, fikirlerini liderlerle paylaşmaya istekli, programda yer almak isteyen her Norm Holding çalışanı programa katılabilecek.
 
ReNorm programını anlatan Norm Holding İnsan Kaynakları Direktörü Filiz ERGİN artık Y kuşağının da iş hayatına atıldığını belirterek, “Y kuşağının yüzleştiği çağ, bilgi çağı. Herkesin her bilgiye anında erişebildiği ve bilginin neredeyse sıradanlaştığı bir dönem. Bu sıradanlık içinden sıyrılabilmek, yaratıcı olmak, belki de en zoru. Biz de bunun için gençlere bir fırsat sunalım istedik. Tersine mentorluk, kuşaklar arası yaş ve jenerasyon farkından doğan sıkıntıları gidermek için şirketlerin kültürel değişimlerinde kullanması gereken araçlardan biri ve çok kıymetli. ReNorm klasik mentorluk programını tersine çeviren, gençlerin üst yönetime mentorluk verdiği bir yapıya sahip. Bu programda gençler konuşacak, anlatacak, deneyimli liderler ise gençleri dinleyecek ve notlarını alacak. Genç mentorlarımız 6 ay boyunca her ay bir kez mentor grubuyla çalışıp, grup liderine mentorluk yapacak. Araştırıp, yaratıcı fikirlerini ve kendine has bakış açısını yönetim üyeleriyle şeffaf, samimi bir ortamda paylaşacaklar. Hem genç mentorlarımız iş dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacak, hem de iş insanlarımız gençlerden feyz alabileceği noktaları görecek.” şeklinde konuştu.

 
Norm Holding Hakkında: Norm Holding 1973 yılında çift vuruşlu bir makine ile başlayan yolculuğunu, bugün dünya ile rekabet eden, kaliteden ödün vermeyerek gelişen, teknoloji ile üreten, başarılar ve ödüllerle dolu bir vizyona dönüştürdü. Lokomotif gücü olan bağlantı elemanları sektöründe; üretim kapasitesi, kalitesi ve değerleri üzerine inşa ettiği yenilikçi insan kaynakları perspektifiyle ve her geçen yıl geliştirdiği teknolojisiyle Türkiye’nin lider kuruluşu olmayı başardı. 4000’e yakın çalışan, 7’si yurt dışında olmak üzere toplam 23 şirket, 12 üretim merkezi, 14 lojistik merkezi ve 4 adet AR-GE merkezi ile ulusal ve uluslararası pazarlarda, otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, teknoloji, mobilya, inşaat ve makine sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Norm Holding 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yaparken, bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk 5, dünyada ise ilk 12’nin içerisindedir.

Kaydır