Norm Holding öğrencilerle buluştu Norm’dan genç mühendislere kariyer tavsiyeleri

Gençlerin iş hayatına kazandırılmasına her zaman büyük destek veren Norm Holding, Mühendisler Sektörle Buluşuyor (MÜSEB) etkinliği kapsamında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin konuğu oldu.
Norm Holding’i temsilen Norm Somun İnsan Kaynakları Yöneticisi Derya Yılmaz ve Norm Cıvata Ar&Ge Merkezi’nden Makine Yüksek Mühendisi Gökay Yaldız’ın katıldığı etkinliğe, İKÇÜ öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Etkinlikte ilk konuşmacı olarak yer alan Makine Yüksek Mühendisi Gökay Yaldız, Norm Holding’in ürünleri hakkında teknik bir bilgilendirme gerçekleştirdi. Holding olarak Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve her zaman sektörün öncüsü olan ürünler ürettiklerini söyleyen Yaldız, öğrencilere de yeniliklerin takipçisi olmalarını öğütleyerek, “Endüstri 4.0, bizi bambaşka bir dünyaya götürüyor. Bu dünyanın bir parçası olabilmek adına Endüstri 4.0’ın getirdiklerini yakından takip etmeniz gerekiyor” dedi.

 

İstekli ve sabırlı olmak anahtar

Yaldız’ın arkasından gençlere işe alım süreçleri ile ilgili bilgiler veren Norm Somun İnsan Kaynakları Yöneticisi Derya Yılmaz ise, gençlerin iş hayatında var olmasının yolunun istekli ve sabırlı olmaktan geçtiğini belirterek, “Kendinize hedefler belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda geleceğinize yatırım yapmalısınız. Bizim bir özgeçmişte görmeyi hiç istemediğimiz şey 1 yılda 5 farklı firmada çalışmış olmaktır. Belli bir alanda uzmanlaşma hedefiyle, sabırlı bir şekilde hareket etmeli, işinizin detaylarını öğrenmeye çalışmalısınız. Sizlerle mülakat yapan kişiler birkaç soruda alanınızdaki bilgi seviyenizi ölçebilir. Bu sebeple kendinizi alanınızda mümkün olduğunca geliştirmeye çalışmalısınız” diye konuştu.
Etkinlik sonunda Norm Holding adına teşekkür sertifikalarını alan Yılmaz ve Yaldız, daha sonra üniversiteli öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı.

Kaydır