Norm Holding, Ford Otosan ile Türkiye’nin En Büyük Tedarik Anlaşmasını Yaptı

Türkiye’nin en büyük bağlantı elemanları üreticisi Norm Holding, 2023 yılından itibaren Ford Otosan tarafından üretilecek Transit ailesi ticari araçların bağlantı elemanlarını temin edecek iki tedarikçiden biri olacaktır.

 

10 yıl sürecek sözleşme kapsamında Norm Holding, Ford Otosan’a; Ar&Ge, Dizayn, Mühendislik, Ürün, Satın alma, Depo ve Tedarik Hizmetleri veren “Hizmet Sağlayıcı Firma” olacak. Norm, bu kapsamda 24 uzmandan oluşan ve yalnızca Ford Otosan’a hizmet verecek yeni bir ekip kuruyor.

 

Ford ile yapılan bu anlaşma sayesinde Norm Holding, “FSP” (Full Service Provider) unvanını almaya da hak kazandı. Türkiye’de bu unvanı alan ilk yerli firma olarak dikkat çeken Norm Holding, bu sayede dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının geleceği şekillendiren projelerinde hizmet tedarikçisi olma yolunda büyük avantaj elde etmiştir.

 

“Dünyanın da en büyük projelerinden bir tanesi”

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, bu anlaşmanın gerek marka gerekse de Türk ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek “Türkiye’de üretim yapıp bu ürünleri dünya pazarlarına taşıyan bu iki firmanın işbirliği, dünyanın sayılı projelerinden biri. Böylesine kapsamlı işbirliği Norm Holding olarak AR-GE yatırımlarına verdiğimiz önemin somut bir göstergesi. Bağlantı elemanları sektörünün en önemli teknolojik trendlerine yönelik alternatif tasarımlar geliştiriyor, rekabet gücümüzü her geçen gün daha da artırıyoruz. Ulusal ve uluslararası üniversiteler, AR-GE ve tasarım merkezleri, araştırma kurumları ve firmalar ile işbirlikleri kurarak bilimsel ve teknolojik bilgi birikimimizi sürekli geliştiriyoruz“ dedi.

 

Norm Holding hakkında:

1973 yılında, İzmir Bornova’da çift vuruşlu bir set makine ile cıvata üretimiyle sektöre adım atıldı. Kazanılan başarılar sayesinde 1994 yılında, şu an faaliyette olan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni ve modern tesis kuruldu. Cıvata üretimiyle başlayan bu yolculuk pek çok şirketin katılmasıyla devam ederek, zaman içinde büyük bir holdinge dönüştü.

 

48 yıldır bağlantı elemanları sektöründe lider ve öncü konumunu sürdüren Norm Holding, otomotiv yan sanayi başta olmak üzere beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat ve makine sektörlerindeki ana üreticilerin ve güçlü markaların çözüm ortağı olarak ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmet vermeye devam ediyor.

 

Türkiye’de sektöründe öncü konumda olan Norm Holding bünyesinde bugün; 3000’den fazla çalışanı ile 7’si yurt dışında olmak üzere toplam 18 şirket ve 12 üretim tesisi bulundurmaktadır.

Kaydır