Norm Fasteners 50.Yılını Kutluyor

1973 yılında bağlantı elemanları üretimi ile başlayan yolculuğunu dünya ile rekabet eden, kaliteden ödün vermeyerek gelişen, teknoloji ile üreten, başarılar ve ödüllerle dolu bir vizyona dönüştüren Norm Fasteners 50. Yılını kutluyor.
 

Yüksek üretim kapasitesi, kalitesi, değerleri üzerine inşa ettiği yenilikçi insan kaynakları perspektifi ve her geçen yıl geliştirdiği teknolojisiyle Türkiye’nin lider bağlantı elemanları üreticisi olan Norm Fasteners, sektörde 50. Yılını kutluyor.
 

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, 12 üretim tesisi ve 14 satış – lojistik merkezleri ve yerinde mühendislik hizmetleriyle başarıya giden bağlantılar kurduklarını vurgulayarak, “1973 yılında başladığımız yolculuğumuzun 50. Yılını kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Norm Fasteners olarak yüksek üretim kapasitemiz ile tasarım, kalıp, kaplama, sıcak dövme alanlarında in-house üretim imkanının yanı sıra Amerika’dan Çin’e uzanan geniş lojistik ağımız, güçlü Ar-Ge ve mühendislik hizmetlerimiz ile sektörün lider bağlantı elemanları üreticisiyiz. Sürdürülebilir bir dünya ve gelecek hedefi ile paydaşlarımızla ortak bir amaç çerçevesinde Ar-Ge çalışmalarımızı yürütmekteyiz.” dedi.
 

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle geleceğin sürdürülebilir dünyasını tasarladıklarını ve çalışmalarını bu amaç çerçevesinde yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Uysal, “56 milyon günlük sevk edilen bağlantı elemanı, 36 AR-GE Mühendisi, 32 patent ve faydalı model başvuru, 16 tescilli patent, 6 tescilli faydalı model ve 25 hibe programı başvurumuz bulunuyor. Geleceğe Değer diyerek çıktığımız bu yolda Norm Fasteners olarak iş ortaklarımız ile ortak hedefler doğrultusunda sürdürülebilir bir dünya için birlikte ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. Gezegenimize, insanlara, topluluklara, iş dünyasına fayda sağlayan sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomi yaratmak için stratejilerimizi ve operasyonlarımızı; insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesine uyumlu hale getirdik. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarındaki 17 maddeden 9 maddeyi sürdürülebilirlik stratejimiz içinde önceliklendirdik. 50. yılımızda da bütün hedeflerimize aynı hızla ilerliyor ve gelecek yıllar için de şimdiden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Norm Holding Hakkında: Norm Holding Hakkında: Norm Holding 1973 yılında çift vuruşlu bir makine ile başlayan yolculuğunu, bugün dünya ile rekabet eden, kaliteden ödün vermeyerek gelişen, teknoloji ile üreten, başarılar ve ödüllerle dolu bir vizyona dönüştürdü. Lokomotif gücü olan bağlantı elemanları sektöründe; üretim kapasitesi, kalitesi ve değerleri üzerine inşa ettiği yenilikçi insan kaynakları perspektifiyle ve her geçen yıl geliştirdiği teknolojisiyle Türkiye’nin lider kuruluşu olmayı başardı. 4000’e yakın çalışan, 7’si yurt dışında olmak üzere toplam 23 şirket, 12 üretim merkezi, 14 lojistik merkezi ve 4 adet AR-GE merkezi ile ulusal ve uluslararası pazarlarda, otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, teknoloji, mobilya, inşaat ve makine sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Norm Holding 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yaparken, bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk 5, dünyada ise ilk 12’nin içerisindedir.

Kaydır